Een engagementsverklaring opstellen?

engagement2.png

Zo kan je het doen!

Vanaf het schooljaar 2010-2011 moet elke school in het schoolreglement een engagementsverklaring tussen ouders en school opnemen. Dit gaat over wederzijdse engagementen en verwachtingen van ouders en school ten aanzien van elkaar. Het is dus goed dat ouders betrokken worden bij het opstellen van de engagementsverklaring.

(Hier kan je de tekst downloaden)

Wat moet?

De regelgever heeft ervoor geopteerd om de engagementsverklaring op te laten nemen in het schoolreglement. Zo worden de wederzijdse afspraken officieel gemaakt. Maar schoolreglementen worden jaar na jaar meer beladen. De vrees bestaat dat de engagementsverklaring daardoor louter een formaliteit zal worden.

Wat mag?

Naast het schoolreglement kan er een Akkoord! tussen school en ouders worden opgesteld. Scholen en ouders die dit Akkoord! ondertekenen engageren zich om met het hele team en met alle ouders de afspraken uit te voeren en na te komen. In een Akkoord! kunnen op informele wijze de wederzijdse engagementen opgenomen worden en kan gezien worden als een goede aanvulling bij het schoolreglement.

Hoe pakken we dat aan?

De engagementsverklaring is de ideale gelegenheid om de dialoog tussen ouders en school op gang te trekken. Daarom willen we de scholen en de ouderwerkingen ondersteunen om heel eenvoudig een engagementsverklaring op te stellen.
Daarom bieden we een stappenplan aan dat je heel eenvoudig kan volgen:

  • Stap 1: Maak een tekst aan die je kan opnemen in het schoolreglement
  • Stap 2: Verstuur een uitnodiging naar ouders en leerkrachten voor een spelavond
  • Stap 3: Speel het WIN-WIN spel samen met ouders en leerkrachten (te verkrijgen bij KOOGO)
  • Stap 4: Maak een Akkoord! op (zie stappenplan ‘Opstellen Akkoord! tussen school en ouders’)